Target udstillingsresultater

27.05.06 – Vig Klubudstilling – Dommer: Sue Wilkinson, GB – Baby: Nr. 2, SL

28.05.06 – Vig Klubudstilling – Dommer: Helge Werner Hagen, NO – Baby: Nr. 1, SL – Bedste baby

18.06.06 – NL CH Clubshow – Dommer: M. v.d. Weijer – Baby: BIS

17.09.06 – Zwolle – Dommer: Freddie Klindrup, DK – Hvalp: BOB + BIS puppy

25.03.07 – Leiden – Dommer: N. v.d. Horsten – Unghund: JCAC

09.04.07 – Leeuwarden – Dommer: Liliane de Ridder-Onghena, BE – Unghund: 2nd Best Dog + RCAC + JCAC

22.04.07 – Goes – Dommer: D. Baars – Unghund: BOB + CAC + JCAC + NL Junior CH

02.06.07 – Struer – Dommer: Malcolm Smith, GB – Unghund: 1. pr., 2. v., SL

03.06.07 – Struer – Dommer: Brenda Smith, GB – Unghund: 1. pr., 1. v.

16.06.07 – Ballerup – Dommer: Thamas Jakkel – Unghund: 1. pr., 1. v., SL

01.07.07 – Rønne – Dommer: Yvonne Meintjes – Unghund: 1. pr., 1. v., SL, CK, BHK1, CAC, BIM

11.08.07 – Vejen – Dommer: Elina Haapaniemi, FI – Mellem: 1. pr., 1. v., CK, BHK2, CAC + CACIB

12.08.07 – Vejen – Dommer: Liliane de Ridder-Onghena, BE – Mellem: 1. pr., 1. v.

01.09.07 – Silkeborg – Dommer: Niels Brandstrup, NO – Mellem: 1. pr., 1. v., CK, BHK2, CAC

02.09.07 – Silkeborg – Dommer: Annette Vieler, DK – Mellem: 1. pr., 1. v., CK, BHK3

15.09.07 – Brøndby – Dommer: Carlos Fernandez-Renau – Mellem: 2. pr.

16.09.07 – Mosede – Dommer: Anita Whitmarsh, SE – Mellem: 1. pr., 1. v., CK

07.10.07 – Rostock – Dommer: Jesper Pedersen, DK – Mellem: Vorzüglich 2

03.11.07 – Herning – Dommer: Jos De Cuyper – Mellem: 1. pr., 2. v.

24.11.07 – Næstved – Dommer: Charlotte Jenvall, DK – Mellem: 1. pr., 1. v., CK, BHK2, CAC

01.12.07 – Annaberg-Buchholz – Dommer: Hans Müller – Mellem: Vorzüglich 1, CAC

02.12.07 – Annaberg-Buchholz – Dommer: M. Zidar – Mellem: Sehr gut 2

16.02.08 – Odense – Dommer: M. Poggesi Arnetoli, IT – Åben: Excellent 2, (R)CACIB

23.03.08 – Næstved – Dommer: Martin Croeser – Åben: Excellent 1, CAC, BIM, DKCH

05.04.08 – Svendborg – Dommer: Tuula Tammelin, DK – Champion: Excellent 2

06.04.08 – Berlin – Dommer: A. Kazmierski – Åben: Vorzüglich 2, (R)CAC

04.05.08 – Hillerød – Dommer: Gitte Finnich Pedersen, DK – Champion: Excellent 1, BHK1, BIM, CACIB – Qualified for Crufts 2009

24.05.08 – Vig Klubudstilling – Dommer: Gunnar Nymann, DK – Champion: Excellent 4

25.05.08 – Vig Klubudstilling – Dommer: Elaine Tillson, GB – Champion: Excellent 3

01.06.08 – Neumünster – Dommer: George Kostopoulus – Champion: Vorzüglich 2, RCAC

28.06.08 – Brøndby – Dommer: Marit Sunde – Champion: Excellent 2

05.07.08 – World Dalmatian Show, Stockholm – Dommer: Charlotte Jenvall, DK – Åben: Excellent 4

06.07.08 – World Dog Show, Stockholm – Dommer: Arne Foss, NO – Åben: Excellent 2, (R)CAC

17.08.08 – Vejen – Dommer: Wera Hübenthal – Champion: Very Good 1

30.08.08 – Rotterdam – Dommer: C. Kerssemeijer – Champion: 1. v., (R)CAC, CACIB

31.08.08 – Adendorf – Dommer: Josef Fertig, DE – Champion: Good

07.09.08 – Silkeborg – Dommer: Tuula Tammelin – Champion: Excellent 1, BHK1, BIM

13.09.08 – Röstånga – Dommer: Martin Croeser – Åben: 2. pr.

14.09.08 – Sofiero – Dommer: Ivana Bakal – Åben: 1. pr., CK, BHK2, CAC, CACIB, SECH + INTCH

20.09.08 – Mosede – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Champion: Excellent 1, BHK1, BIM

21.09.08 – Ballerup – Dommer: Davor Javor – Champion: Excellent 1, (R)CACIB

19.10.08 – Dortmund – Dommer: Petru Muntean – Champion: Very good

09.11.08 – Herning – Dommer: Andreas Schemel – Champion: Excellent 3

29.11.08 – Næstved – Dommer: Jesper Pedersen, DK – Champion: Excellent 2

05.01.09 – Göteborg – Dommer: Arne Foss, NO – Champion: 1. pr., 2. v., CK, BHK4

15.02.09 – Fredericia – Dommer: Horst Kliebenstein, DE – Champion: Excellent 1, BHK1, CACIB + BIM

21.03.09 – Malmö – Dommer: Nataletti Valerio – Champion: 1. pr., nr. 4

29.03.09 – Berlin – Dommer: Claudio De Giuliani, IT – Champion: Vorzüglich 1, CAC, CACIB + Berlin Sieger 2009

18.04.09 – Hedensted – Dommer: Rajko Rotner – Champion: Excellent 1, BHK2

19.04.09 – Vejle – Dommer: Chris Pickup, GB – Champion: Excellent 1, BHK1, Club-CAC + BIM

03.05.09 – Aalborg – Dommer: Rodi Hübenthal – Champion: Excellent 1, BHK1, BIM, CACIB – Qualified for Crufts 2010

30.05.09 – Vissenbjerg – Dommer: Espen Engh, NO – Champion: Very good 3

31.05.09 – Vissenbjerg – Dommer: Andrzej Kazmierski – Champion: Excellent 1, BHK1, BIM

13.06.09 – Vejen – Dommer: Tom Creamer – Champion: Excellent 2, BHK3

14.06.09 – Vejen – Dommer: Ramuné Kazlauskaite – Champion: Excellent 1, BHK1, BIR + CACIB

01.08.09 – Bremen – Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, BE – Champion: Vorzüglich 1, CAC + CACIB

02.08.09 – Bremen – Dommer: Jean-Pierre Achtergael, BE – Champion: Vorzüglich 1, CAC + DECH

15.08.09 – Hillerød – Dommer: Elsbeth Clerc – Champion: Excellent 2

16.08.09 – Mosede – Dommer: Andrea Mix, DE – Champion: Excellent 2

05.09.09 – Silkeborg – Dommer: Helge Werner Hagen, NO – Champion: Excellent 1, BHK1, BIM + Club-CAC

19.09.09 – Brøndby – Dommer: Poul Ørnemark, DK – Champion: Excellent 2, BHK4

20.09.09 – Brøndby – Dommer: Rafael Malo Alcrudo – Champion: Excellent 3, BHK4

04.10.09 – Zwolle – Dommer: L.K.M. Erhart – Champion: 2. v.

07.11.09 – Herning – Dommer: Birte Scheel, DK – Champion: Excellent 2, BHK2, (R)CACIB

08.11.09 – Herning – Dommer Niels Brandstrup, NO – Champion: Excellent 2, BHK2, (R)CACIB

28.11.09 – Næstved – Dommer: Kresten Scheel, DK – Champion: Excellent 3, BHK3

19.12.09 – Wijchen – Dommer: Frans De Ridder, BE – Champion: 2. v., (R)CACIB

16.01.10 – Nürnberg – Dommer Andrzej Kazmierski – Champion: Vorzüglich 4

30.01.10 – Fredericia – Dommer: Harry Tast – Champion: Very Good 2

20.02.10 – Recklinghausen – Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, BE – Champion: Vorzüglich 1, CAC, DEVDCH

18.04.10 – Svendborg – Dommer Birte Scheel, DK – Champion: Excellent 1, BHK1, BIR

02.05.10 – Hillerød – Dommer: Hans Rosenberg, SE – Champion: Very Good 1

25.06.10 – World Dog Show, Herning – Dommer: Damir Skok – Champion: Excellent

26.06.10 – Middelfart – Dommer: Sue Wilkinson, GB – Champion: Very Good

27.06.10 – Middelfart – Dommer: Shellie Marshall – Champion: Very Good

24.07.10 – Ljungbyhed – Dommer: Nina Byles, GB – Champion: 1. pr., nr. 3

15.08.10 – Vejen – Dommer: Janiki Steinbock – Champion: Excellent 1, BHK2, (R)CACIB

29.08.10 – Adendorf – Dommer: Ludmilla Fintora – Champion: Vorzüglich 3

18.09.10 – Mosede – Dommer: Oleg Fintora – Champion: Excellent 2, BHK2

19.09.10 – Ballerup – Dommer: Chie Ejima – Champion: Excellent 2, BHK2, (R)CACIB

06.11.10 – Herning – Dommer: Javier Sanchez-Fernandez – Champion: Excellent 3

07.11.10 – Herning – Dommer: Nils Molin – Champion: Excellent 4

13.02.11 – Fredericia – Dommer: Helge Werner Hagen, NO – Champion: Excellent 1, CK, BHK2, CACIB

02.04.11 – Tønder – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Champion: Excellent 1, CK, BHK2

16.04.11 – Kerteminde – Dommer: Annette Vieler, DK – Champion: Excellent 1

24.04.11 – Næstved – Dommer: Rita J. Biddle, USA – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIM

08.05.11 – Hillerød – Dommer: Marja Talvitie, FI – Champion: Excellent 1, CK, BHK2, CACIB

28.05.11 – Vig – Dommer: Jelena Kruus, EST – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIR

29.05.11 – Vig – Dommer: Aase Jakobsen, NO – Champion: Excellent 1, CK, BHK2

19.06.11 – Valby – Dommer: Seamus Oates, IRE – Champion: Excellent 2, CK

20.08.11 – Varde – Dommer: Hans Almgren, SE – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIR

02.09.11 – Leeuwarden – Dommer: Stefan Stefik, SK – Champion: Excellent 4

03.09.11 – Medemblik – Dommer: Malcolm Smith, GB – Champion: Excellent

17.09.11 – Silkeborg – Dommer: Brenda Rance, GB – Champion: Excellent 2, CK, BHK2

18.09.11 – Bjerringbro – Dommer: Bertil Lundgren, SE – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIM + CACIB

05.11.11 – Herning – Dommer: Björn Einarsve, SE – Champion: Excellent 2, CK, BHK3

06.11.11 – Herning – Dommer: John Finnich Pedersen, DK – Champion: Excellent 2, CK, BHK3

11.02.12 – Fredericia – Dommer: José Homen De Mello, PT – Champion: Excellent 1, CK, BHK2, CACIB

15.04.12 – Kerteminde – Dommer: Sue Parkin-Russell, GB – Champion: Excellent 2, CK, BHK3

05.05.12 – Roskilde – Dommer: Anette Edlander, SE – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIM + CACIB

06.05.12 – Roskilde – Dommer: Laura Cox, IE – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIM, CACIB + Qualified for Crufts 2013

16.06.12 – Ballerup – Dommer: Manuel Loureiro Borges, Portugal – Champion: Excellent 3, CK

17.06.12 – Ballerup – Dommer: Annika Ulltveit-Moe, SE – Champion: Excellent 3, CK

04.08.12 – Nr. Lyndelse – Dommer: Rune Brunberg Johansen, SE – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIM, Club-CAC + Clubchampion

05.08.12 – Nr. Lyndelse – Dommer: Joan Atkinson, GB – Champion: Excellent 2

25.08.12 – Århus – Dommer: Maria Marionka Dekaristou, GR – Champion: Excellent 2, CK, BHK2

15.09.12 – Vejen – Dommer: Norman Deschuymere, BE – Champion: Excellent 1, CK, BHK1, BIM + CACIB

16.09.12 – Vejen – Dommer: Claudio Di Giuliani, IT – Champion: Excellent 2, CK, BHK3

06.10.12 – Hvidovre – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Champion: Excellent 2, CK, BHK4

03.11.12 – Herning – Dommer: Dorota Witkowska, PO – Champion: Excellent 4

04.11.12 – Herning – Dommer: Jurate Butkiene, LI – Champion: Excellent

13.04.13 – Kerteminde – Dommer: Nina Byles, GB – Champion: Excellent 1, CK, BHK4

19.05.13 – Svendborg – Dommer: Annette Bystrup, DK – Champion: Excellent 2, CK, BHK2

20.05.13 – Svendborg – Dommer: Mark Dunnachie, GB – Champion: Excellent 3, CK, BHK4

25.05.13 – Vig – Dommer: Kresten Scheel, DK – Champion: Excellent 4, CK

26.05.13 – Vig – Dommer: Birte Scheel, DK – Champion: Excellent 2, CK, BHK2

22.09.13 – Karlslunde – Dommer: Jürgen Rotsch, DE – Champion: Excellent 3, CK, BHK4

30.11.13 – Slagelse – Dommer: Tuula Tammelin, DK – Champion: Excellent 2, CK, BHK2

08.02.14 – Fredericia – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK3, BIK, BIG1

12.04.14 – Vemmelev – Dommer: Charlotte Jenvall, DK – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK4, BIK

10.05.14 – Roskilde – Dommer: Jurate Butkiene, LI – Veteranklasse: Excellent 1, CK, Bedste veteran 2

11.05.14 – Roskilde – Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, BE – Veteranklasse: Excellent 1, CK, Bedste veteran 2, BHK1, BIM

09.08.14 – World Dog Show, Helsinki – Dommer: Arne Foss, NO – Veteranklasse: Excellent 2

21.09.14 – Hillerød – Dommer: Vitor Manuel C Veiga, PT – Veteranklasse: Excellent 1, CK, Bedste veteran 2, BHK 4,KBHVV 2014

01.11.14 – Herning – Dommer: John Muldoon, IE – Veteranklasse: Excellent 1, CK, Bedste veteran 2, BHK 3

02.11.14 – Herning – Dommer: Arvid Göransson, SE – Veteranklasse: Excellent 2

07.03.15 – Assens – Dommer: Jette Vind Ramvad, DK – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK3, BIK

29.03.15 – Malmö – Dommer: Birte Scheel, DK – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BIK

05.04.15 – Nykøbing F – Dommer: Rita Kadike-Skandina, LV – Veteranklasse: Excellent 1, CK, Bedste veteran 2, BHK1, BIR

30.05.15 – Vig – Dommer: Phyllis Poduschka-Aigner, AT – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK1, BIK, BIR

30.08.15 – Varde – Dommer: Anne Livø Buvik, NO – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK3

19.09.15 – Hillerød – Dommer: Svend Erik Løvenkjær, DK – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BIK, KBHVV 2015

31.10.15 – Herning – Dommer: Pedro Sanches Delerue, PT – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK4

01.11.15 – Herning – Dommer: Karl-Erik Johansson, SE – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK2, BIK, DKVV 2015

13.02.16 – Fredericia – Dommer: Támas Jakkel, HU – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK3

12.03.16 – Sørbymagle – Dommer: Jessie Borregaard Madsen, DK – Veteranklasse: Excellent 1, CK BHK4

01.05.16 – Roskilde – Dommer: Attila Czeglédi, HU – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK4, BIK

28.05.16 – Vissenbjerg – Dommer: Mark Dunnachie, GB – Veteranklasse: Excellent 1, CK, BHK4

29.05.16 – Vissenbjerg – Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, DE – Veteranklasse: Excellent 1, CK

17.09.16 – Karlslunde – Dommer: Hans Almgren, SE – Veteranklasse: Excellent 1, CK

18.09.16 – Ballerup – Dommer: Horst Kliebenstein, DE – Veteranklasse: Excellent 1, CK – KBHVV2016