Bella udstillingsresultater

02.04.11 – Tønder – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Baby: SL1

16.04.11 – Kerteminde – Dommer: Annette Vieler, DK – Baby: SL1

24.04.11 – Næstved – Dommer: Rita J. Biddle, USA – Baby: SL1 – BEDSTE BABY

28.05.11 – Vig – Dommer: Jelena Kruus, EST – Baby: SL1 – BEDSTE BABY

29.05.11 – Vig – Dommer: Aase Jakobsen, NO – Baby: SL1

20.08.11 – Varde – Dommer: Hans Almgren, SE – Hvalp: SL – BEDSTE HVALP

02.09.11 – Leeuwarden – Dommer: Per Iversen, NO – Hvalp: Very Promising – Bedste tævehvalp

03.09.11 – Medemblik – Dommer: Malcolm Smith, GB – Hvalp – Bedste tævehvalp

17.09.11 – Silkeborg – Dommer: Brenda Rance, GB – Hvalp: SL1 – Bedste tævehvalp

18.09.11 – Bjerringbro – Dommer: Bertil Lundgren, SE – Hvalp: SL1 – Bedste tævehvalp

05.11.11 – Herning – Dommer: Björn Einarsve, SE – Junior: Excellent 3

06.11.11 – Herning – Dommer: John Finnich Pedersen, DK – Junior: Excellent 1

11.02.12 – Fredericia – Dommer: José Homen De Mello, PT – Junior: Excellent 3, CK

18.03.12 – Malmö – Dommer: Arne Foss, NO – Junior: Excellent 4

05.04.12 – Stubbekøbing (Skue) – Dommer: Birgit Seloy, DK – Mellemklasse: Excellent 1, BIR – nr. 2 af alle hunde i Mellemklassen

15.04.12 – Kerteminde – Dommer: Sue Parkin-Russell, GB – Juniorklasse: Excellent 1, CK

22.04.12 – Dresden – Dommer: Rita v. Reyniers, BE – Mellemklasse: SG4

05.05.12 – Roskilde – Dommer: Anette Edlander, SE – Mellemklasse: Excellent 1, CK

06.05.12 – Roskilde – Dommer: Laura Cox, IE – Mellemklasse: VG 1

19.05.12 – Salzburg – Dommer: Nina Byles, GB – Juniorklasse: Excellent

20.05.12 – Salzburg (World Dog Show) – Dommer: Jelka Simcic, SLO – Juniorklasse: VG

27.05.12 – Aalborg – Dommer: Zhuk Antatoli, Belarus – Mellemklasse: Excellent 2

03.06.12 – Neumünster – Dommer: Martin Klopsch, DE – Mellemklasse: SG

16.06.12 – Ballerup – Dommer: Manuel Loureiro Borges, PT – Mellemklasse: Excellent 1, CK

17.06.12 – Ballerup – Dommer: Annika Ulltveit-Moe, SE – Mellemklasse: Excellent

04.08.12 – Nr. Lyndelse – Dommer: Rune Brunberg Johansen, SE – Mellemklasse: Excellent 1, CK

05.08.12 – Nr. Lyndelse – Dommer: Joan Atkinson, GB – Mellemklasse: Excellent 2, CK

18.08.12 – Leipzig – Dommer: Radana Zachová, CZ – Mellemklasse: V3

19.08.12 – Leipzig – Dommer: Christoph Derieth, DE – Mellemklasse: V1, CAC

25.08.12 – Århus – Dommer: Maria Marionka Dekaristou, GR – Mellemklasse: Excellent 1, CK

09.09.12 – Siek – Dommer: Csaba Borsfai, HU – Mellemklasse: V3

15.09.12 – Vejen – Dommer: Norman Deschuymere, BE – Mellemklasse: Excellent 1

16.09.12 – Vejen – Dommer: Claudio De Giuliani, IT – Mellemklasse: Excellent 2

30.09.12 – Rostock – Dommer: Petra Rotsch, DE – Mellemklasse: V1, CAC, CACIB + BOB

06.10.12 – Hvidovre – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Mellemklasse: Excellent 1, CK

03.11.12 – Herning – Dommer: Dorota Witkowska, PO – Mellemklasse: Excellent 4

04.11.12 – Herning – Dommer: Jurate Butkiene, LI – Mellemklasse: Excellent 2, CK

30.11.12 – Annaberg-Buchholz – Dommer: Miroslav Zidar, SLO – Mellemklasse: V3

01.12.12 – Annaberg-Buchholz – Dommer: Milvoje Urosevic, SRB – Mellemklasse: V1, CAC

10.02.13 – Fredericia – Dommer: Gunnar Nymann, DK – Åben klasse: Excellent 3

02.03.13 – Gera – Dommer: Karl Reisinger, A – Åben klasse: V3

03.03.13 – Gera – Dommer: Howard Thonks, IRL – Åben klasse: V4

24.03.13 – Malmö – Dommer: Igor Selimovic, KR – Åben klasse: Excellent 4

13.04.13 – Kerteminde – Dommer: Nina Byles, GB – Åben klasse: Excellent 2, CK, res. CAC

04.05.13 – Roskilde – Dommer: Andi Hudono, Indonesien – Åben klasse: Excellent 4, CK

05.05.13 – Roskilde – Dommer: Per Iversen, NO – Åben klasse: Excellent

19.05.13 – Svendborg – Dommer: Annette Bystrup, DK – Åben klasse: Excellent 3

20.05.13 – Svendborg – Dommer: Mark Dunnachie, GB – Åben klasse: Excellent 3

25.05.13 – Vig – Dommer: Kresten Scheel, DK – Åben klasse: Excellent 1, CK, BTK4, res. CAC

26.05.13 – Vig – Dommer: Birte Scheel, DK – Åben klasse: Excellent 1, CK, BTK2, CAC

01.06.13 – Neumünster – Dommer: Hans Lücker, DE – Åben klasse: SG

15.06.13 – Vejen – Dommer: Inger Dahle, NO – Åben klasse: Excellent 1, CK, res. CAC

04.08.13 – Bremen – Dommer: Martin Klopsch, DE – Åben klasse: V3

17.08.13 – Bornholm – Dommer: Agnes Ganami Kertes, Israel – Åben klasse: Excellent 2, CK

18.08.13 – Bornholm – Dommer: Hans Rosenberg, SE – Åben klasse VG 3

24.08.13 – Leipzig – Dommer: Jürgen Rotsch, DE – Åben klasse: V2, res. CAC

25.08.13 – Leipzig – Dommer: Petra Rotsch, DE – Åben klasse: V2, CAC

07.09.13 – Rostock – Dommer: Radana Zachová, CZ – Åben klasse: V4

08.09.13 – Rostock – Dommer: Charlotte Jenvall, DK – Åben klasse: V2, res. CAC

21.09.13 – Ballerup – Dommer: Gerda Kastl, DE – Åben klasse: Excellent 3

22.09.13 – Karlslunde – Dommer: Jürgen Rotsch, DE – Åben klasse: Excellent 3, CK

26.10.13 – Poznan – Dommer: Boguslawa Patrzykont, PL – Åben klasse: Excellent 1, CAC, CACIB + BIM

27.10.13 – Poznan – Dommer: Leszek Siejkowski, PL – Åben klasse: Excellent 2

02.11.13 – Herning – Dommer: Peter Beyersdorf, DE – Åben klasse: Excellent 1, CK, BTK2, CAC + Res. CACIB

03.11.13 – Herning – Dommer: Tino Pehar, HR – Åben klasse: Excellent 1, CK, res. CAC

30.11.13 – Slagelse – Dommer: Tuula Tammelin, DK – Åben klasse: VG4

13.12.13 – Amsterdam – Dommer: Steven Seymour, GB – Åben klasse: VG3

14.12.13 – Amsterdam – Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, BE – Åben klasse: VG3

08.02.14 – Fredericia – Dommer: Erling Kjær Pedersen, DK – Åben klasse: Excellent 3, CK

08.03.14 – Recklinghausen – Dommer: Brigitte Bregenzer, A – Åben klasse: V3

09.03.14 – Recklinghausen – Dommer: Angel Garach Domech, E – Åben klasse: V

29.03.14 – Berlin – Dommer: Jens Böhme , DE – Åben klasse: V

30.03.14 – Berlin – Dommer: Martin Klopsch, DE – Åben klasse: SG

12.04.14 – Vemmelev – Dommer: Charlotte Jenvall, DK – Åben klasse: Excellent 1, CK, BTK1, CAC + BIM = DANSK CHAMPION

19.04.14 – Goes – Dommer: M. Bailey, IE – Åben klasse: Excellent 1, Res.CACIB = CACIB

20.04.14 – Goes – Dommer: E. White, IE – Åben klasse: VG2

10.05.14 – Roskilde – Dommer: Jurate Butkiene, LI – Championklasse: Excellent 4

11.05.14 – Roskilde – Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, BE – Championklasse: Excellent 4

18.05.14 – Hedensted – Dommer: T. Griffin, IE – Championklasse: Excellent 1, CK, BTK2

31.05.14 – Nr. Lyndelse – Dommer: Jens Böhme, DE – Championklasse: Excellent 4

31.05.14 – Nr. Lyndelse – Dommer: Åke Cronander, SE – Championklasse: Excellent 4

01.06.14 – Neumünster – Dommer: Hans van den Berg, NL – Championklasse: V2, res. CAC = CAC = TYSK CHAMPION

21.06.14 – Vejen – Dommer: Ferdinando Asnaghi, IT – Championklasse: Excellent 2

22.06.14 – Vejen – Dommer: Knut Sigurd Wilberg, GB – Championklasse: Excellent 2

29.06.14 – Szczecin – Dommer: Grzegorz Weron, PL – Championklasse: VG

20.09.14 – Karlslunde – Dommer: Petra Rotsch, DE – Championklasse: Excellent, CK

21.09.14 – Hillerød – Dommer: Vitor Manuel C Veiga, PT – Championklasse: Excellent 4, CK

18.10.14 – Poznan – Dommer: Leszek Salamon, PL – Championklasse: Excellent 3

19.10.14 – Poznan – Dommer: Malgorzata Wiermiejczyk-Wierschowska, PL – Championklasse: Excellent 3

01.11.14 – Herning – Dommer: John Muldoon, IE – Championklasse: Excellent 3, CK

02.11.14 – Herning – Dommer: Arvid Göransson, SE – Championklasse: Excellent

29.11.14 – Slagelse – Dommer: Kerstin Nilsson, DK – Championklasse: Excellent

07.03.15 – Assens – Dommer: Jette Vind Ramvad, DK – Championklasse: Excellent 3, CK, BTK3

29.03.15 – Malmö – Dommer: Birte Scheel, DK – Championklasse: Excellent 2, CK

05.04.15 – Nykøbing F – Dommer: Rita Kadike-Skandina, LV – Championklasse: Excellent 3

20.06.15 – Vejen – Dommer: Annette Bystrup, DK – Championklasse: Excellent 4, CK

21.06.15 – Vejen – Dommer: Hanne Laine Jensen, DK – Championklasse: Excellent

22.07.15 – Split – Dommer: Mijo Fury, HR – Åben klasse: Excellent, res.CAC

23.07.15 – Split – Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, DE – Åben klasse: Excellent, CAC

24.07.15 – Split – Dommer: Andras Korozs, HU – Åben klasse: Excellent

25.07.15 – Split – Dommer: Jean-Jacques Dupas, FR – Åben klasse: Excellent

26.07.15 – Split – Dommer: Sinisa Cujan, HR – Åben klasse: Excellent

15.08.15 – Innsbruck – Dommer: Milivoje Urosevic, SRB – Åben klasse: VG

16.08.15 – Innsbruck – Dommer: Annamaria Tarjan, H – Åben klasse: VG

30.08.15 – Varde – Dommer: Anne Livo Buvik, NO – Championklasse: Excellent

19.09.15 – Hillerød – Dommer: Svend Erik Løvenkjær, DK – Championklasse: Excellent, CK

20.09.15 – Karlslunde – Dommer: Gerda Kastl, DE – Championklasse: Excellent 4, CK

03.10.15 – Rostock – Dommer: Charlotte Jenvall, DK – Championklasse: V2, res. CAC

25.10.15 – Hannover – Dommer: Eva Mosimann, CH – Championklasse: V4

31.10.15 – Herning – Dommer: Pedro Sanches Delerue, PT – Championklasse: Excellent

01.11.15 – Herning – Dommer: Karl-Erik Johansson, SE – Championklasse: Excellent 4, CK

07.11.15 – Poznan – Dommer: Andrzej Brabletz, PL – Åben klasse: Excellent 1, CAC

08.11.15 – Poznan – Dommer: Leszek Salamon, PL – Åben klasse. Excellent 1, CAC = POLSK CHAMPION

13.02.16 – Fredericia – Dommer: Tamás Jakkel, HU – Championklasse: Excellent 4

12.03.16 – Sørbymagle – Dommer: Jessie Borregaard Madsen, DK – Championklasse: Excellent 3, CK